POŽÁDAT O PŮJČKU

Jak se pracuje s hypoteční kalkulačkou

Vyřizování hypotéky není jednoduchou záležitostí. Většina lidí se samotného vyřizování bojí více, než následného splácení. Není se čemu divit, pokud nemáte šikovného finančního poradce nebo hypotečního specialistu či pokud tím specialistou nejste vy sami, čeká vás cesta plná nevědomosti, dokládání a dokumentování. Zajímavým řešením, které by vám mohlo cestu k vaší hypotéce usnadnit, je hypoteční kalkulačka.

V našem článku si o hypoteční kalkulačce řekneme pár základních informací, ale hlavně vás s ní naučíme pracovat.

Pár slov o hypoteční kalkulačce

Hypoteční kalkulačka je online nástroj, díky kterému si můžete sami porovnat výhodnost jednotlivých hypoték či poskytovatelů hypoték, nad kterými přemýšlíte. S hypoteční kalkulačkou si jednoduše vypočítáte výši úroku a měsíční splátku úvěru.

Tento šikovný nástroj funguje zdarma, takže se nemusíte bát nějakých poplatků. Ušetříte tak nejen peníze, ale hlavně čas. Jak se říká, čas jsou peníze.

Jak s hypoteční kalkulačkou pracovat?

Pro práci s hypoteční kalkulačkou budete potřebovat vědět několik základních informací. Zaprvé potřebujete znát hodnotu nemovitosti. Zadruhé si musíte rozmyslet, do jaké výše této hodnoty chcete žádat o úvěr, tedy LTV %. S tím souvisí i vámi požadovaná výše úvěru.

Jakmile si online hypoteční kalkulačku otevřete, uvidíte sami, že jde o zcela jednoduchou záležitost. Všechna pole jsou nadepsána, takže je jasné, jakou informaci do nich máte vepsat. Kromě výše uvedených potřebných informací, které musíte znát, protože je v kalkulátoru budete vyplňovat, můžete nastavit i dobu splatnosti a fixaci.

Dalším krokem je vyplnění několika základních údajů o vás samotných a následné odeslání požadavku. Po té se dozvíte, jak budou vypadat vaše měsíční splátky u vámi zvolené hypotéky.