POŽÁDAT O PŮJČKU

Náš test: Prozkoumali jsme nebankovní půjčky

Trh s nebankovními půjčkami je poměrně nepřehledná džungle. Některé úvěrové společnosti jsou solidní a díky vysoké konkurenci nabízejí úvěry za velmi příznivých podmínek, narazit ovšem můžete i na šejdíře, kteří se pouze chystají zneužít vaší naléhavé situace. Mnozí poskytovatelé dokonce porušují zákon o spotřebitelském úvěru a neuvádějí všechny potřebné údaje, které má zákazník právo předem znát.

Prvním krokem při hledání nejvýhodnější nebankovní půjčky byl tedy výběr seriózních úvěrových společností. Údaje poskytované na webových stránkách se však vyplatilo ověřovat formou „mystery shoppingu“, protože v některých případech se nabízené parametry půjčky v praxi lišily od toho, co společnost slibovala. Teprve poté jsme začali porovnávat klíčové hodnoty úvěrů – tedy úrokovou sazbu a RPSN. Zvláštní prémiové body jsme udělovali za různé skutečnosti, které spadají do oblasti souvisejících služeb – zejména rychlost vyřízení, dostupnost dané nebankovní půjčky pro různé typy klientů nebo zda je nutné za zpracování žádosti zaplatit poplatek předem.

Vyhlásit vítěze nebylo jednoduché, konkurence mezi nebankovními půjčkami je opravdu nabitá. Nakonec jsme se však rozhodli ocenit Hypopůjčku od společnosti TGI Money a. s., která cílí na opravdu širokou klientelu a nabízí výborné parametry i naprosto transparentní jednání.

Hypopůjčka je tzv. americká hypotéka bez registru, kterou může získat každý, včetně zákazníků se záznamem v některém z rejstříků dlužníků. Jedná se o půjčku bez ručitele a bez dokazování příjmů, neboť ručíte nemovitostí (která ovšem nemusí být vaše, lze se dohodnout například v rámci příbuzenstva). Je nízko úročená, splátky lze navíc rozložit až na dvacet let, což je na poměry nebankovních půjček mimořádně velkorysá nabídka. Vstřícná je i rychlost vyřízení – o Hypopůjčku lze požádat online, přičemž už do 24 hodin se dozvíte, zda vám byl úvěr předběžně schválen.

blickpixel / Pixabay